top of page

Triumf sztuki i dobroczynności. „Mam tę moc!” – koncert solidarnościowy z Dimą!


Dzisiaj, 15 marca 2024 r., uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach przygotowali wyjątkowy koncert w Gryfickim Domu Kultury, będący wyrazem solidarności z kolegą Dimą.
„Mam tę moc!” był wyjątkowym aktem wsparcia i solidarności z Dimą – uczniem „Chrobrego”, u którego na początku marca zdiagnozowano wielokomórkowego chłoniaka z komórek B, ALK dodatniego. Dima, pacjent Kliniki Pediatrii, Hemato-Onkologii i Gastroentrologii Dziecięcej PUM w Szczecinie, jest w trakcie intensywnego leczenia cytostatycznego.


Podczas koncertu młodzież zaprezentowała bogaty program artystyczny. Na scenie, z utworem „Supermoce”, wystąpił Eugeniusz Skiciński, uczeń klasy IVa. Charyzma wokalisty i energetyzujący występ sprawiły, że cała publiczność włączyła się do wspólnego śpiewu, przeplatanego okrzykami „Dima!”. Dynamiczny utwór wypełnił Gryficki Dom Kultury adrenaliną po brzegi, a brzmienie piosenki był jak strzał energii prosto w serce: – Wybrałem „Supermoce” nieprzypadkowo, to inspirujący utwór z pozytywnym przekazem; utwór, który mówi o niezwykłej sile drzemiącej w każdym człowieku. Naszą supermocą pragniemy dzisiaj podzielić się z Dimą. Trzymamy za niego mocno kciuki. Mam nadzieję, że szczególnie dzisiaj poczuł od nas moc pozytywnej energii – powiedział nam Eugeniusz.


Na scenie nie zabrakło również utworów wzruszających i skłaniających do refleksji. Piosenkę „Imagine” z repertuaru Johna Lennona wykonała Kaja Kwiatkowska z klasy III c. Utwór w wykonaniu uczennicy uruchomił latarki w telefonach publiczności, nadając tym samym wydarzeniu niezwykle podniosły charakter. W nastrój zadumy wprowadził również Mateusz Perużyński, który swą grą na akordeonie zahipnotyzował wszystkich uczestników wydarzenia.  Na scenie wystąpili również uczniowie klasy Ib. Pierwszoklasiści zaprezentowali scenki teatralne na temat postrzegania i definiowania miłości w różnych epokach. Koncert o wrażenia artystyczne wzbogacił także występ Zespołu Tańca Ludowego.


Koncert solidarnościowy „Mam tę moc!” nie tylko dostarczył niezapomnianych wrażeń muzycznych. – Wierzymy, że Dima usłyszał dzisiaj nasz koncert, że odczuł wsparcie, siłę i wiarę. Pomagamy i będziemy wspierać naszego Ucznia, Kolegę i Przyjaciela do samego końca, do ostatecznego zwycięstwa! – powiedzieli organizatorzy koncertu.


Dzisiejsze wydarzenie to prawdziwy triumf sztuki i dobroczynności, który zapisze się w pamięci Dimy i wszystkich uczestnikach na bardzo długo!

Comments


 Ostatnie posty              
bottom of page