top of page

„Chrobry” po raz czwarty wśród najlepszych liceów w Polsce!


Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach po raz kolejny uzyskało tytuł „Brązowej Szkoły 2023” w Rankingu Liceów Perspektyw 2023. „Chrobry” uplasował się na 30. miejscu w województwie zachodniopomorskim wśród zakwalifikowanych szkół (na 954. miejscu w zestawieniu liceów z całego kraju).Nasze liceum jest najlepsze nie tylko w powiecie gryfickim. W gronie uhonorowanych zabrakło liceów z następujących powiatów: gryfiński, choszczeński, wałecki, kamieński, świdwiński, przyrzcki oraz sławieński. Starym zwyczajem wyższe pozycje w Rankingu zajęły placówki z większych miast (łącznie 19 liceów ze Szczecina i z Koszalina).


W Rankingu Liceów Perspektywy przeanalizowano wyniki 1360 liceów ogólnokształcących spośród 2200 (zatem aż 840 szkół licealnych nie spełniło kryteriów rankingu).


Głównymi adresatami rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking Perspektyw stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum […]; szkoły, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu – przekonują organizatorzy rankingu.


KLIKNIJ W GRAFIKĘ I ZOBACZ CAŁY RANKING!Licea ogólnokształcące, jak czytamy na stronie „Perspektyw”, „zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach [25% udziału w punktacji], wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych [30% udziału w punktacji] oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych [45%]. […] Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej”.


Mariusz Rakoski


Więcej informacji: kliknij.

Comments


 Ostatnie posty              
bottom of page