„Perspektywy 2020”. Uroczyste spotkanie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty z dyrektorami najlepszych szkół

12/02/2020

 

Zachodniopomorski Kurator Oświaty – Magdalena Zarębska-Kulesza – spotkała się z dyrektorami najlepszych zachodniopomorskich szkół ponadgimnazjalnych w XXII Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020. Na zaproszenie odpowiedziała Jolanta Folwarska, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach. W wydarzeniu uczestniczył także Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty – Bogusław Ogorzałek.

 

Z rąk kuratora i wicekuratora oświaty podziękowania i dyplomy odebrali dyrektorzy 36 zachodniopomorskich liceów i 18 techników. Podczas ceremonii w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Magdalena Zarębska-Kulesza – Zachodniopomorska Kurator Oświaty – dziękowała za zaangażowanie i trud włożony w proces kształcenia młodzieży.

 

[Przeczytaj: List Gratulacyjny] 

 

 

Do sporządzenia tegorocznego Rankingu wykorzystano – jak można przeczytać na oficjalnej stronie licea.perspektywy.pl – dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół (m.in. protokoły komitetów głównych olimpiad czy zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych). Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów: 1) sukcesy szkoły w olimpiadach, 2) wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz 3) wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

 

To nie pierwsza „Brązowa Tarcza” dla społeczności „Chrobrego” za pracę i wysokie wyniki z egzaminu maturalnego. W ubiegłorocznym Rankingu (za rok szkolny 2018-2019) „Chrobry” zajął 31. miejsce wśród zakwalifikowanych liceów. 

 

Fot.: Fb/Kuratorium Oświaty w Szczecinie

 

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Like
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon
  • Flickr Social Icon
  • YouTube Social  Icon
rodo.jpg