V Regionalny Konkurs Ortograficzny. Co zrobić, by wziąć udział w Konkursie?

01/02/2020

 

Już 27 lutego br. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach zorganizuje V REGIONALNY KONKURS ORTOGRAFICZNY – „Wokół noblistów polskich”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klas IV-VI oraz VII-VIII) oraz ponadpodstawowych. Uczniowie w poszczególnych kategoriach zmierzą się z polską ortografią i zawalczą o tytuł Mistrza Ortografii.

 

Z każdym rokiem wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie stają w szranki konkursowe, co jest świadectwem, że polska ortografia nie jest im obojętna. Tegoroczna edycja konkursu stanęła pod znakiem osiągnięć polskich laureatów Nobla w dziedzinie literatury. Konkurs propaguje nie tylko poprawną polszczyznę, ale i popularyzuje literaturę polską. 

 

Tegoroczną edycję Konkursu uświetnią konwersatoria oraz warsztaty artystyczno-medialne, których celem będzie przybliżenie sylwetek polskich noblistów w dziedzinie literatury. Będzie to zatem święto i języka polskiego, i literatów polskich.

 

 

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie? Prosimy zapoznać się z poniższymi artykułami i dokumentami:   

 

  

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Like
Please reload

Ostatnie posty

September 30, 2020

Please reload

Archiwum
Please reload

Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon
  • Flickr Social Icon
  • YouTube Social  Icon
rodo.jpg