top of page

Studniówka 2020!


Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach na 100 dni przed maturą bawili się w Ośrodku Wypoczynkowym Wielki Błękit w Łukęcinie. To był niezapomniany wieczór!

Bal przedmaturalny, potocznie nazywany studniówką, to jedna z najbardziej ekscytujących i podniosłych chwil w życiu każdego licealisty. Szczególnym momentem każdego balu jest polonez – korowodowy taniec narodowy – który podkreśla uroczysty, podniosły nastrój wydarzenia. Trzecioklasiści zatańczyli poloneza z powagą, wdziękiem i finezją. Uczniowie oczarowali uczestników nie tylko perfekcyjną choreografią, ale również kreacjami. Panowie, starym zwyczajem, włożyli na siebie czarne garnitury, białe koszule i krawaty. Panie zaś zaprezentowały się w bardziej wyszukanych formach. Wśród najmodniejszych fasonów znalazły się spódnice plisowane czy – bardziej uniwersalne i modne w latach 40. XX wieku – rozkloszowane. Wśród kolorów zdecydowanie dominowały czerń, zielony oraz czerwień.


Zanim uczniowie oddali się wyśmienitej zabawie, zaproszeni goście (m.in. Poseł na Sejm RP – Artur Łącki, Starosta Powiatu Gryfickiego – Ryszard Chmielowicz) oraz Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gryficach – Jolanta Folwarska życzyli wszystkim uczestnikom balu niezapomnianych chwil, połamania piór na maturze oraz spełnienia najskrytszych marzeń.


– Jest znakomicie! To naprawdę wyjątkowa noc w naszym życiu, w życiu każdego licealisty. Za 100 dni matura, przed nami okres wytężonej pracy, ale na tę chwilę nikt o tym nie myśli.– mówili rozentuzjazmowani maturzyści. Większość uczestników balu świetnie bawiła się na parkiecie w rytmie tanecznych numerów. Wśród dyskotekowych hitów ostatnich lat nie zabrakło starszych rockowych piosenek. Jednak studniówka to nie tylko chwile radości i beztroski. Wyjątkowym momentem balu były tak zwane czołówki filmowe trzecioklasistów: miejscami wywoływały śmiech, innym razem wzruszały. Szkoła to nie tylko obowiązek czy edukacja, ale także miejsce, w którym uczniowie zawiązują długoletnie znajomości, przyjaźnie, a nawet poznają miłość swojego życia.


Młodzież bawiła się do 04:00 nad ranem. Wszystko, co dobre… Zostaną jednak wspomnienia!

Więcej zdjęć: Fb
 Ostatnie posty              
bottom of page