Bądź dobry, idź! „Chrobry” pomaga potrzebującym

09/12/2019

 

Po raz kolejny uczniowie „Chrobrego” okazali wielkie serce! Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia młodzież połączyła siły specjalnie dla mieszkańców Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Gryficach. W trakcie kilku dni uczniowie zebrali produkty spożywcze oraz środki codziennego użytku – środki higieny i czystości – oraz odzież czy koce. Zbiórka przerosła nasze oczekiwania!

Uczniowie po raz kolejny dali świadectwo wrażliwości i wspaniałomyślności. Chwilom radosnego, świątecznego uniesienia towarzyszyła również zaduma nad ludzkim losem. Wizyta w Schronisku była również lekcją profilaktyki. Mieszkańcy placówki opowiedzieli o swoim zawiłym losie. Młodzież w ciszy wsłuchiwała się w głosy mieszkańców. Historie napisane przez życie jednych wzruszyły, drugich skłoniły do głębokiej refleksji.

– Dzięki temu spotkaniu spojrzeliśmy na zjawisko bezdomności z innej perspektywy. Mimo różnych przeciwności losu, osobistych dramatów, mieszkańcy Schroniska znaleźli w sobie nadzieję i zawalczyli o godny byt  – dzieliła się swoimi refleksjami młodzież.

To nie pierwsza i nie ostatnia akcja charytatywna społeczności „Chrobrego”. Młodzież przygotowuje akcję „Świątecznej Paczki”.

Bądź dobry, idź!

 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Like
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon
  • Flickr Social Icon
  • YouTube Social  Icon
rodo.jpg