top of page

Mamy półfinał! Europejska Liga Sądowa


Z dumą informujemy, że drużyna Lex Chrobry, w składzie Maja Kaczorowska, Iga Janowska i Oliwia Górecka awansowała do półfinału ogólnopolskiego konkursu Europejska Liga Sądowa!


Od lewej: Oliwia Górecka, Maja Kaczorowska i Iga Janowska. Półfinalistki konkursu. Fot.: LO Chrobry


Europejska Liga Sądowa to program edukacyjny, którego celem jest popularyzacja wiedzy o prawach i wolnościach człowieka gwarantowanych przez Europejską Konwencję Praw Człowieka oraz pokazanie ich praktycznego znaczenia, jak również upowszechnienie wiedzy o Europejskim Trybunale Praw Człowieka jako organie stojącym na straży praw podstawowych. Powyższy cel jest realizowany poprzez organizację konkursu polegającego na przygotowaniu filmu oraz udziale w symulacji sporu sądowego (tzw. „moot court”).


Gdy dowiedziałam się o tym projekcie, zależało mi, aby wziąć w nim udział i wypaść jak najlepiej. Jednak nie spodziewałam się, że przejdziemy do półfinału. Dzięki naszemu zaangażowaniu - udało nam się! Lex Choroby nie osiada na laurach i razem przygotowujemy się do symulacji rozprawy przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Celujemy w wygraną! - powiedziała M. Kaczorowska.


W ramach eliminacji drużyny przygotowały krótkie filmy, zawierające identyfikację problemów zawartych w kazusie i ich rozwiązanie, w oparciu o akty gwarantujące ochronę praw człowieka, w tym Europejską Konwencję Praw Człowieka. Przygotowany przez drużynę Lex Chrobry film „Skradzione marzenia” został bardzo wysoko oceniony przez jury. Tym samym dziewczęta znalazły się gronie szesnastu półfinalistów, którzy spotkają się w Łodzi, aby wziąć udział w symulacjach rozpraw przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.


Gratulujemy! Powodzenia w półfinale!


Comments


 Ostatnie posty              
bottom of page