top of page

Jasełka 2023 - Komentarz do współczesności

Uczniowie wraz z nauczycielami wystawili dla całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych Gości z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Waniorowa jasełka bożonarodzeniowe.
 

Tradycyjna cześć jasełek, opowiadająca o cudownym narodzeniu Jezusa w Betlejem, została poprzedzona prologiem, pełniącym funkcję komentarza do współczesnej rzeczywistości. Przejaskrawione, nieco groteskowe kreacje postaci - Celebrytki, Nienawiści czy Egoistki - skłaniały do refleksji o miejscu wartości w życiu człowieka.

 

W części tradycyjnej jasełek wystąpili oczywiście główni bohaterowie - Józef (Miłosz Witaszek) oraz Maryja (Dominika Kulig). Nie zabrakło Pastuszków, Aniołków, Diabełków czy Trzech Króli i Dzieci. Występom towarzyszyły piękne stroje i kolędy. Pieśni zostały zaprezentowane przez klasy I d, II a, III b oraz dzieci i grono pedagogiczne z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Waniorowa. Podniosły nastrój chwili podkreśliła recytacja autorskiego wiersza Oliwii Kujawy, ponadto na scenie wystąpiła grupa z Zespołu Tańca Ludowego. Młodzież zatańczyła  do muzyki z najnowszej, malarskiej ekranizacji „Chłopów”.

 

Szczególnym momentem tegorocznych jasełek było wręczenie prezentów dla podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie. Hojne paczki przygotowali uczniowie naszej szkoły.

 

Nic tak nie uszczęśliwia, jak obdarowywanie innych dobrem. Bardzo dziękujemy za Wasze wielkie serce. Słowa wdzięczności kierujemy również do dzieci i grona pedagogicznego z Ośrodka - za każdy uśmiech, dobre słowo, piękne kolędy i upominki.

 

Dziękujemy wszystkim za te podniosłe momenty i wprowadzenie w nastrój świąteczny! Niech Jezus - Miłość - odradza się w nas każdego dnia.

Comments


 Ostatnie posty              
bottom of page