top of page

Zacieśniać więzi wspólnotowe. Wycieczki integracyjne po zdalnym nauczaniu


Wycieczki są nieodłącznym elementem w procesie edukacyjnym, wychowawczym oraz integracyjnym każdej szkoły. Z uwagi na pandemię i wprowadzone obostrzenia realizacja klasowych wyjazdów była niemożliwa. Po powrocie do szkoły (17 maja br.), mając na uwadze zdrowie psychofizyczne młodzieży (ułatwienie im adaptacji w przestrzeni szkolnej i grupie rówieśniczej), organizacja wyjazdów odgrywa dzisiaj ważną rolę. Dlatego w ostatnim czasie uczniowie spędzają jak najwięcej czasu w miejscach otwartych, organizując między innymi wycieczki integracyjno-edukacyjne.

Uczniowie klasy IId na wyjeździe integracyjnym w Kołobrzegu. Fot.: Mariusz Rakoski/LO Chrobry

Klasa Id integrowała się na łonie natury i spędziła aktywnie czas na spływie kajakowym. Uzniowie z IIb zacieśniali swoje relacje w mieście – w Szczecinie (młodzież zwiedziła najciekawsze zakątki Paryża Północy oraz wybrała się do kina na rozrywkowy film - „Ciche miejsce 2”), natomiast pierwszoklasiści z Ib wybrali się do kompleksu przyrodniczo-krajobrazowego Sarni Las w Nowogardzie (kierując się ścieżką dydaktyczną – dookoła Jeziora Nowogardzkiego – uczestnicy wycieczki poznali florę i faunę okolicy). Z kolei Chełm Gryficki odwiedzili uczniowie klas Id oraz IIf. Atrakcyjny program imprezy został przygotowany i zrealizowany przez Kajtur Event. W ramach programu młodzież na kilka godzin weszła w skórę żołnierzy – przeszli przez musztrę, celująco zdali test na komandosa, odbyli wojskowe ćwiczenia sprawnościowe z torem przeszkód, zapoznali się z technikami alpinistycznymi oraz pracowali z mapą w terenie. Nie lada gratką była przejażdżka po poligonie pojazdem URAL. Spotkanie i integrację zwieńczyła… przepyszna wojskowa grochówka.

Klasa Id na spływie kajakowym Gąbin-Włodarka. Fot.: Marcelina Stefańska/LO Chrobry

Kierunek północny obrali natomiast uczniowie klasy IId. Klasa zacieśniała swoje relacje nad morzem – w Kołobrzegu! Młodzież zwiedziała najciekawsze zakątki miasta i obiekty architektury, jednak najwięcej radości sprawił uczniom rejs po Bałtyku. Oczywiście, nie mogło zabraknąć czasu na plażę, szczególnie w tak upalny dzień! Skąpani tropikalnym słońcem młodzież szukała orzeźwienia w wodach Bałtyku.


Współpraca grup z pewnością zaowocuje efektywnym powrotem do szkoły!


Tekst: Mariusz Rakoski/LO Chrobry

Zdjęcia: Mariusz Rakoski/LO Chrobry, Marcelina Stefańska/LO Chrobry

Comments


 Ostatnie posty              
bottom of page