top of page

Warsztaty EuroWeek – nauka poprzez zabawę i doświadczenie


Uczniowie klas II d oraz IV a Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach wzięli udział w pięciodniowych warsztatach edukacyjno-językowych EuroWeek w Lądku Zdroju.


EuroWeek 2023. Fot.: LO Chrobry

Podczas zajęć, prowadzonych wyłącznie w języku angielskim przez doświadczonych wolontariuszy z Gruzji, Meksyku i Włoch, młodzież rozwijała swoje umiejętności komunikacyjne, zdolności przywódcze oraz pracowała nad pewnością siebie. Zajęcia odbywają się w formie prezentacji, zabaw czy gier zespołowych. Uczniowie poznali również historię, kulturę i zwyczaje różnych krajów. Był też czas na relaks podczas spacerów, dyskotek i zajęć sportowych. Na zakończenie warsztatów uczniowie otrzymali certyfikaty, potwierdzające udział w zajęciach.


Euroweek jest, jak czytamy na stronie organizatora Fundacji Euroweek, programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.

留言


 Ostatnie posty              
bottom of page