top of page

Uczniowie gryfickiego liceum w żałobie. Jutro marsz przeciwko przemocy

Społeczność Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach w żałobie, która będzie trwała do środy. Nagłe odejście koleżanki stało się impulsem do wyrażenia przez młodzież sprzeciwu wobec przemocy, która brutalnie zabrała jej Magdę, uczennicę klasy drugiej.

W minionym tygodniu licealistka zaginęła w niejasnych okolicznościach. Wczoraj całą Polskę obiegła informacja, że prawdopodobnie odnaleziono ciało poszukiwanej Magdy. Niestety, dzisiejsze komunikaty potwierdziły scenariusz wypierany przez wszystkich.
- Choć powrót do szkoły po miesiącach zdalnego nauczania miał być wesoły, dla uczniów naszej szkoły okazał się bardzo trudny. Nie potrafimy znaleźć żadnego ukojenia dla bólu, który przeszywa nasze serca – mówi Jolanta Folwarska, dyrektor szkoły. - Niespodziewane odejście Magdy nie pozwala nam przejść obojętnie wobec tego, co spotkało naszą uczennicę, która miała przecież swoje plany i marzenia.


Jutro, tj. 01.06.2021 r., w Dzień Dziecka notabene, o godz. 11.30 wyruszy pochód społeczności Liceum Ogólnokształcącej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, która nie zgadza się z tym, co spotkało Magdę. Następnie o godz. 12.00 w Kościele pw. WNMP w Gryficach zostanie odprawiona msza św. w intencji uczennicy, a o godz. 13.00 na szkolnym dziedzińcu młodzież wraz ze swoimi nauczycielami, rodzicami spotka się, by w zadumie i ciszy oddać cześć Magdzie.


Tymczasem od dzisiaj w auli szkoły została udostępniona księga kondolencyjna, do której mogą wpisać się wszyscy, którzy znali Magdę, a także ci, którzy, cierpią z powodu Jej odejścia.


Źródło: Tomasz Krupecki/SuperPortal24

- www.superportal24.pl

 Ostatnie posty