top of page

Uczestnicy wymiany polsko-macedońsko-bułgarsko-włoskiej w Skopje! Erasmus +


W czwartek, 7 października br., uczestnicy mobilności w ramach projektu Erasmus+ mieli okazję zobaczyć inne oblicze Macedonii – wielkomiejskiej i deszczowej. Cały dzień spędzili w stolicy kraju – Skopje.

Uczestnicy programu Erasmus + w Skopje, stolicy Macedonii Płn. Fot. E. Prokop/LO Chrobry

Najważniejszym punktem programu była wizyta w macedońskim parlamencie. Młodzież spotkała się z posłami do parlamentu Republiki Macedonii Północnej: Bobi Mojsoskim i Moniką Zajkową z Partii Liberalno-Demokratycznej oraz Mają Moračanin – liderką partii Zielonych. Tematem spotkania były kwestie związane z aktywnością społeczną i polityczną młodych ludzi.


Spotkanie z macedońskimi parlamentarzystami. Fot.: E. Prokop/LO Chrobry

Kolejnym punktem programy była stolica Macedonii: uczestnicy projektu podziwiali najważniejsze zabytki Skopje: twierdzę Kale, Kamienny Most, liczne pomniki wybudowane w ramach projektu „Skopje 2014” oraz dzielnicę Stara Čaršija. Punktem centralnym tej dzielnicy jest Stary Bazar, w którym, oprócz licznych sklepów można podziwiać budowle z czasów imperium osmańskiego: karawanseraje, łaźnie tureckie, meczety i Wieżę Zegarową.


Skopje, stolica Macedonii Północnej. Fot.: E. Prokop/LO Chrobry

Historię walki Macedończyków o niepodległość młodzież poznała podczas wycieczki z przewodnikiem po Muzeum Macedońskiej Walki o Niepodległość. Niezwykle udany dzień zakończył się zakupem pamiątek na Starym Bazarze oraz smakowaniem tureckich przysmaków.


Tekst i zdjęcia: Elżbieta Prokop/LO Chrobry


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻComments


 Ostatnie posty              
bottom of page