top of page

To oni pojadą do Parlamentu Europejskiego. Poznaliśmy wyniki konkursu „Kierunek Bruksela”!


Dzisiaj – 26 lutego br. – uczniowie klas III b oraz IV c Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach wzięli udział w konkursie „Kierunek Bruksela” w ramach projektu Demokracja w Praktyce, którego organizatorem jest Województwo Zachodniopomorskie z siedzibą w Szczecinie, reprezentowane przez Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. 

Zadanie konkursowe polegało na napisaniu testu, zawierającego zarówno pytania otwarte, jak i zamknięte. – Zadania były wymagające, zróżnicowane i bardzo ciekawe. Dotyczyły m.in. strefy Schengen czy kompetencji poszczególnych organów Unii Europejskiej – powiedział nam Mateusz, uczeń klasy III b. Po sprawdzeniu prac okazało się, że zgłoszone osoby posiadają naprawdę imponującą wiedzę na temat Unii Europejskiej. Kilkoro uczniów zdobyło 90 i więcej punktów, jednak tytuł laureata mógł powędrować tylko do najlepszych (3 osoby, zgodnie z regulaminem). Bilet na wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego wywalczyli: Zofia Zelwak (III c), Przemysław Pudo (IV c) oraz Marcel Hagaj (IV c). – Nie spodziewałem się nagrody. Nie przygotowywałem się specjalnie długo, pasja do historii i wosu sprawiła jednak, że sobie poradziłem – powiedział Przemek. Komisja konkursowa podkreśliła, że najlepszy wynik uzyskała Iga Janowska, jednak z uwagi na wiek uczennica klasy III b nie mogła otrzymać biletu do Brukseli. Słowa uznania wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu wyraziła Pani Jolanta Folwarska – Dyrektor szkoły – oraz Pan Arkadiusz Mazepa – Dyrektor Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.


 

Projekt Demokracja w Praktyce to nie tylko konkurs i bilet do Brukseli. Oprócz testów wszyscy uczestnicy wydarzenia przystąpili do ciekawych zajęć warsztatowych, rozwijających kompetencje społeczne i obywatelskie. – Dzisiejsze zajęcia były przyjemne i pożyteczne. Najbardziej podobało mi się kreowanie idealnego kandydata na posła lub burmistrza. Sami musieliśmy stworzyć partię, cechy osobowości kandydata oraz jego postulaty – stwierdzała Oliwia z klasy IV c.

 

Ostatnie sukcesy naszych uczniów (przypomnijmy, że 12 marca br. finał Europejskiej Ligi Sądowej) przynoszą dumę całej społeczności szkolnej i motywują nas wszystkich do dalszej intensywnej pracy. To również świadectwo, że ideały europejskie są bliskie młodym ludziom. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!   

Comments


 Ostatnie posty              
bottom of page