top of page

Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga… Kolejny sukces Nikodema Hapki!


Nikodem Hapka, uczeń klasy IIIf w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, sięgnął po kolejny medal w trójboju siłowym. Mistrzostwa Polski WPC odbyły się we Wrocławiu w dniach 17-19 września br.
– Ze startu jestem bardzo zadowolony. Pomimo sporej konkurencji udało mi się wywalczyć 3. miejsce w kategorii junior. Nie udało mi się pobić wszystkich rekordów, ale przede mną kolejne zawody, kolejne wyzwania i, mam nadzieję, życiowe wyniki – powiedział Nikodem Hapka.


W najbliższym czasie Nikodem Hapka planuje wziąć udział w Pucharze Świata XCP. Zawody odbędą się w listopadzie. – W tej chwili moim priorytetem jest znaczne poprawienie techniki i skupienie się na swoich słabych punktach – powiedział Nikodem.


Przypomnijmy, że Nikodem w kwietniu 2021 roku wywalczył podwójne złoto w Mistrzostwach Świata WPA World Championship Powerlifting, Bench Press, Deadlift, Push&Pull Raw&EQ. Wówczas Nikodemowi udało się wyrównać osiągnięcia życiowe w przysiadzie i wyciskaniu oraz pobić rekord w martwym ciągu z poprzednich zawodów (Mistrzostw Europy). Wynik total 465 kg (165 kg przysiad, 107.5 kg wyciskanie, 192.5 kg martwy ciąg) pozwolił uczniowi wygrać w kategorii j16-17 do 90 kg w trójboju siłowym oraz w kategorii j16-17 do 90 kg w martwym ciągu.


Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Zobacz również:

Comments


 Ostatnie posty              
bottom of page