top of page

Statuetka „Brązowej Szkoły 2023” już w „Chrobrym”! Uroczyste podsumowanie Rankingu Perspektywy

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach – Pani Jolanta Folwarska – odebrała statuetkę „Brązowej Szkoły 2023”. Uroczyste podsumowanie XXV Rankingu Liceów Perspektywy 2023 odbyło się 7 lutego br. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.


Dyrektor szkoły - Pani Jolanta Folwarska - odebrała gratulację z rąk Wojewody oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Fot.: Kuratorium Oświaty w Szczecinie


Gratulacje na ręce Dyrektora szkoły złożyli Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki oraz Katarzyna Koszewska, Zachodniopomorski Kurator Oświaty.


Przypomnijmy, że nasza szkoła po raz czwarty uzyskała tytuł „Brązowej Szkoły” w Rankingu Liceów Perspektywy. „Chrobry” uplasował się na 30. miejscu w województwie zachodniopomorskim wśród zakwalifikowanych szkół (na 954. miejscu w zestawieniu liceów z całego kraju). W Rankingu przeanalizowano wyniki 1360 liceów ogólnokształcących spośród 2200 (zatem aż 840 szkół licealnych nie spełniło kryteriów rankingu).


Licea ogólnokształcące, jak czytamy na stronie „Perspektyw”, „zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach [25% udziału w punktacji], wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych [30% udziału w punktacji] oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych [45%]. […] Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej”.

Tekst: M. Rakoski Ostatnie posty              
bottom of page