top of page

Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską [INFORMACJA]


Społeczność „Chrobrego” oraz zaproszeni goście wysłuchali interesującego wykładu Pani Anny Marii Wesołowskiej. Spotkanie odbyło się 22 kwietnia br. w Centrum Rozrywki Rodzinnej „Kapitol”.


Spotkanie młodzieży Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską. Fot.: M. Rakoski

Pani Anna Maria Wesołowska znana jest opinii publicznej głównie z paradokumentalnego serialu „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, emitowanego w telewizji TVN. Jednak nie każdy wie, że Pani Sędzia chętnie dzieli się z młodzieżą swoją wiedzą. Spotkanie spotkało się z żywym zainteresowaniem publiczności. Temat wykładu-pogadanki wzbudził wśród młodzieży wiele różnych emocji i skłaniał do ważnych egzystencjalnych refleksji w kontekście współczesnych zagrożeń czyhających na młodych ludzi. Pani Sędzia, odnosząc się do doświadczenia z codziennej pracy zawodowej, omówiła trudne (a w niektórych przypadkach wręcz drastyczne) przykłady łamania prawa i demoralizacji (zarówno ze strony młodzieży, jak i dorosłych).


Wykład Anny Marii Wesołowskiej w CRR Kapitol w Gryficach. Fot.: D. Romanowski

Wykład Pani Anny Marii Wesołowskiej został nagrodzony gromkimi brawami. Uczniowie nie tylko zgłębili tajniki prawa. Spotkanie z Panią Sędzią było cennym doświadczeniem dla wszystkich uczestników spotkania. Każde słowo Pani Anny Marii Wesołowskiej przykuwało uwagę i poruszało swoją autentycznością – to rzadki efekt wykładów, możliwy jest wtedy i tylko wtedy, kiedy nadawca wypowiedzi mówi z pasją, a swój przekaz opiera zarówno na wiedzy, jak i doświadczeniu. I raz jeszcze – wtedy i tylko wtedy, kiedy wykładowca chce przekazać „coś” ważnego audytorium. Pani Sędzia podzieliła się z wieloma ważnymi refleksjami. Jedna z nich zasługuje na szczególną uwagę: bądźmy czujni na zło, uważajmy na tak zwany (a określony w kodeksie karnym) podziw dla zła. Występujmy przeciwko temu złu, reagujmy, czasami jedno słowo, jedna reakcja (np. śmiech) może wyrządzić krzywdę, której nie sposób zadośćuczynić.


Po wykładzie Pani Anna Maria Wesołowska oficjalnie otworzyła w szkole Klubu Młodego Prawnika. Klub powstał z inicjatywy uczniów, którzy w weekendy biorą udział w wykładach na Uniwersytecie Szczecińskim. Członkowie Klubu będą pomagać swoim rówieśnikom w kwestiach prawnych. Mimo napiętego harmonogramu, Pani Sędzia chętnie rozdawała autografy.


Spotkanie z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską było żywą lekcją prawa, ludzkiej przyzwoitości i odpowiedzialności, społecznej wrażliwości, bezwarunkowej miłości i troski wobec każdego człowieka!


ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ NA FB SZKOŁY!
Comments


 Ostatnie posty              
bottom of page