top of page

Sportowe emocje i łzy. „Chrobry”, Sparta Gryfice oraz Gryf Kamień Pomorski RAZEM dla Dimy!

 

Dzisiaj – 6 kwietnia br. – na Stadionie Miejskim w Gryficach odbył się wyjątkowy mecz Sparta Gryfice vs. Gryf Kamień Pomorski. Podczas meczu odbyła się akcja charytatywna na rzecz naszego wspaniałego ucznia i juniora „Sparty” – Dimy. Dima choruje na wielokomórkowego chłoniaka, jest w trakcie intensywnego leczenia w Klinice Pediatrii, Hemato-Onkologii i Gastroenterologii Dziecięcej PUM w Szczecinie, dlatego każdego dnia potrzebuje duchowego wsparcia i wiary w zwycięstwo.
Wydarzenie – wspólnie zainicjowane przez naszą szkołę oraz „Spartę” – spotkało się z wielkim zainteresowaniem gryficzan, którzy bardzo pozytywnie zareagowali na inicjatywę, chętnie podchodzili do puszek i wrzucali datki. W trakcie całego meczu publiczność mogła skorzystać ze słodkiego poczęstunku oraz grilla. Nie ma nic piękniejszego niż widok wspólnej – uczniów, nauczycieli i rodziców –  mobilizacji i zaangażowania społeczności lokalnej w akcję charytatywną – akcję, która była przepełniona od początku do końca pozytywnym duchem oraz ogromną radością. Warto podkreślić, że podczas przerwy meczu Dima otrzymał wcześniej wylicytowane koszulki. Gromkie brawa kibiców oraz specjalnie utworzony przez naszą społeczność szpaler wzruszały do łez niejednego świadka tych podniosłych chwil.


Dzięki zaangażowaniu szkoły, obu klubów sportowych oraz wszystkich uczestników udało się zebrać kolejne środki na leczenie i rehabilitację Dimy. Imponująca frekwencja publiczności świadczy o ogromnym wsparciu dla Dimy i jego rodziny w walce z chorobą oraz okazuje, że nasza społeczność lokalna ma wielkie serce i jest gotowana nieść pomoc każdemu w walce z przeciwnościami losu.   


Dziękujemy!
 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ   

Kommentare


 Ostatnie posty              
bottom of page