top of page

Solidarni z Ukrainą. Razem przeciwko wojnie!

24 lutego 2022 wszystkie oczy świata zwróciły się w kierunku naszego wschodniego sąsiada. Putin dokonuje bestialskiej, bezprawnej inwazji na Ukrainę – świat, nie dowierzając, na moment wstrzymuje oddech. Jednak heroiczna, niezłomna postawa Ukraińców uskrzydla ludzkie serca, motywuje do aktywnego działania i napawa nas coraz większą wiarą w zwycięstwo dobra nad złem.


W nadchodzący piątek – 4 marca br. – społeczność Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, głęboko poruszona barbarzyńskimi działaniami putinowskiego reżymu na terenie Ukrainy, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować pokojowy marsz, którego celem jest okazanie wsparcia ofiarom rosyjskiej inwazji na wolny kraj. Protest rozpocznie się o godzinie 11:45. Młodzież wyruszy spod dziedzińca szkoły w kierunku Placu Zwycięstwa.


W trakcie wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniężna na rzecz Fundacji Ukraina, wspierająca uchodźców z terenów dotkniętych wojną.


Liczmy na aktywny i głośny udział w przemarszu. Każdy wolny i świadomy człowiek musi bronić wartości w swoim zasięgu – to nasza powinność moralna!

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć inicjatywę i głośno zademonstrować swój sprzeciw wobec bezsensownej śmierci!

Comments


 Ostatnie posty              
bottom of page