top of page

Poznali historię niezłomnych kobiet z Ravensbrueck [INFORMACJA]

Nie minęła jeszcze połowa września, rok szkolny jeszcze dobrze się nie zaczął, a uczniowie naszej społeczności już wykazują zainteresowanie wciąż jeszcze żywą i przerażającą polską historią. Trzynastego września br. uczniowie klasy 3f wzięli udział w konferencji organizowanej przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Fundację Polskich Wartości: „Ravensbrück – historia kobiet niezłomnych”.


30 kwietnia 1945 r. – to rok wyzwolenia. Jednak nie jest to jednocześnie rok zakończenia strasznej historii, która wydarzyła się wcale nie tak dawno temu. Właśnie tę świadomość wśród uczestników podczas dwugodzinnego wystąpienia próbował upowszechnić pan Paweł Woźniak, który na co dzień w Niemczech podejmuje starania na rzecz upamiętnienia więźniarek dręczonych w KL Ravensbrück. Opowiedział historię prawdziwych kobiet – cierpiących, ale pragnących życia, które nawet w tak nieludzkiej rzeczywistości starały się odnaleźć iskierki nadziei. Los tych, które przetrwały, porusza do dziś. Jednak, jak starał się podkreślić prelegent, nie można pominąć tych, które zostały zapomniane, których historia wciąż jeszcze się nie zakończyła, ponieważ nadal czekają na odnalezienie i na to, by ktoś opowiedział ich losy.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Magdalenę Zarębską-Kuleszę, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Tekst: Martyna Ćwielowska

Zdjęcia: Kuratorium Oświaty w SzczecinieDOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ - KLIKNIJ W PONIŻSZĄ GRAFIKĘOBEJRZYJ FILM O RZECZYWISTOŚCI OBOZOWEJ W RAVENSBRUECK


留言


 Ostatnie posty              
bottom of page