top of page

Ostatnie pożegnanie śp. Magdaleny. „Czasem odchodzą nasze anioły”


Czasem odchodzą nasze anioły

I nagle w miejscu staje czas

A z nimi cząstka nas odchodzi

I wielki smutek marszczy twarz...Pogrzeb naszej Uczennicy odbył się 5 czerwca br. w Gostyniu. W ostatniej drodze towarzyszyli Jej, poza Rodziną i miejscową społecznością, Pani Dyrektor – Jolanta Folwarska, koleżanki i koledzy, wychowawca śp. Magdy oraz nauczyciele.


– Zapewne za kilka, kilkanaście lat usłyszelibyśmy o Niej jako o znanej pani psycholog albo spełnionej i oddanej pani pedagog – mówiła Pani Jolanta Folwarska. – Scenariusz jej życia napisał jednak ktoś inny. Oto dobry Bóg, nie wiedzieć dlaczego, na jej drodze postawił mordercę. Ani serce, ani rozum nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się stało.


Tragiczna śmierć śp. Magdy głęboko poruszyła całą społeczność szkolną. Niespodziewane odejście Magdy do domu Ojca stało się impulsem do zamanifestowania przez młodzież sprzeciwu wobec aktów przemocy i bezsensownej śmierci. Społeczność „Chrobrego” – wspierania przez młodych ludzi i nauczycieli z miejscowych szkół ponadpodstawowych i podstawowych – przeszła w Dzień Dziecka ulicami Gryfic w wymownym milczeniu. Ubrani na czarno uczniowie maszerowali z białymi różami oraz balonikami. Ustawieni w kształcie koła na Placu Zwycięstwa, na komendę „Cześć Jej pamięci!” młodzież wypuściła baloniki. Prosto do Nieba. Do Magdy! Był to szczególnie wzruszający moment.


Społeczność „Chrobrego” wzięła wzięła również udział we mszy św. w intencji zmarłej Uczennicy i Koleżanki. W kościele pw. NMP w Gryficach słowa wiary i otuchy skierował do młodych ks. proboszcz Kazimierz Półtorak. Natomiast na dziedzińcu szkoły, po mszy św., Mateusz Stefański, prowadzący apel, odczytał w imieniu młodych ludzi sprzeciw wobec wszelkich aktów przemocy.


W Auli im. Józefa Pańkowskiego została również udostępniona księga kondolencyjna, do której mogli wpisywać się nie tylko ci, którzy znali Magdę.


Poruszeni śmiercią śp. Magdaleny mogli wpisać się do księgi kondolencyjnej wystawionej w Auli im. Józefa Pańkowskiego.

Dyrektor szkoły - Pani Jolanta Folwarska - napisała w mediach społecznościowych: Dziękuję wszystkim, którzy okazali nam wsparcie, towarzysząc w trudnych dla nas chwilach i przyłączyli się do marszu milczenia. Mam nadzieję, że dzięki wspólnemu manifestowi nasz niemy protest przeciwko złu stał się bardzo słyszalny.


Magdaleno, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci i sercach!


留言


 Ostatnie posty              
bottom of page