top of page

Nikodem Hapka z podwójnym tytułem Mistrza Świata!

Nikodem Hapka, uczeń klasy IIf, sięgnął dwukrotnie po najwyższy laur w Mistrzostwach Świata WPA World Championship Powerlifting, Bench Press, Deadlift, Push&Pull Raw&EQ”. Zwody odbywają się w Pabianicach i potrwają do 18 kwietnia br. Nikodem podwójne złoto wywalczył drugiego dnia rozgrywek (15 kwietnia).


Nikodem Hapka Mistrzem Świata

Nikodemowi udało się wyrównać osiągnięcia życiowe w przysiadzie i wyciskaniu oraz pobić rekord w martwym ciągu z poprzednich zawodów (Mistrzostw Europy). Wynik total 465 kg (165 kg przysiad, 107.5 kg wyciskanie, 192.5 kg martwy ciąg) pozwolił uczniowi wygrać w kategorii j16-17 do 90 kg w trójboju siłowym oraz w kategorii j16-17 do 90 kg w martwym ciągu.


– Wiedziałem, że jestem przygotowany na pobicie własnych rekordów życiowych. Z takim nastawieniem wziąłem udział w zawodach. Nie spodziewałem się, że stanę na podium dwa razy, myślałem, że konkurencja będzie większa. Ostatecznie udało się zrealizować minimum, jakie planowałem przed startem, więc jestem zadowolony – powiedział naszej redakcji Nikodem. Sukces Nikodema Hapki jest przykładem, że intensywna praca oraz niezłomny charakter prowadzą do celu, a nawet przewyższają oczekiwania – Staram się łączyć obowiązki szkolne z pasją. Czasem trudno jest wygospodarować te dwie godziny na wieczorne ćwiczenia, ale nie opuszczam żadnego treningu – dodaje Nikodem.


Przypomnijmy, że Nikodem w marcu br. został Mistrzem Europy w martwym ciągu XPC Powerlifting European Championship 2021


Nikodem Hapka Mistrzem Europy

Nikodem Hapka zainteresował się dyscypliną trójboju siłowego dwa lata temu. W tak krótkim czasie uczniowi udało wspiąć się na sam szczyt!


Przez trudy do gwiazd. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Comments


 Ostatnie posty              
bottom of page