top of page

Nie bądźmy głusi ani ślepi – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dzisiaj - 21 listopada 2022 r. - uczniowie klas IIa oraz IIIb wzięli udział w manifestacji przeciwko przemocy wobec dzieci.


Uczniowie „Chrobrego” wsparli inicjatywę swoich rówieśników z Trzebiatowa. Fot.: LO Chrobry

Nasza młodzież odpowiedziała na zaproszenie swoich rówieśników z trzebiatowskiego „Herberta” i bez chwili zawahania postanowiła włączyć się w tę ważną i szlachetną inicjatywę, która została zorganizowana w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Uczniowie przygotowali transparenty i banery, na których znalazły się zarówno hasła potępiające jakąkolwiek przemoc wobec bezbronnych dzieci, jak i slogany zwracające uwagę przechodniów na to niepokojące zjawisko. Mimo niesprzyjającej pogody młodzież bardzo wyraźnie zademonstrowała swoje stanowisko. Niebieskie akcenty - symbolizujące solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie - można było zauważyć na banerach oraz odzieży uczestników protestu.


Niestety, to najmłodsi często ponoszą konsekwencje bezsensownych konfliktów i wojen na świecie. Wskutek ostrzałów artyleryjskich, ataków rakietowych i nalotów każdego roku ginie lub odnosi ciężkie obrażenia około 12 tys. dzieci na świecie! Natomiast, według danych ONZ, tylko w 2018 roku doszło do 24 tys. poważnych naruszeń praw dzieci - były to zabójstwa, okaleczanie czy przemoc seksualna.


Dziękujemy młodzieży za kolejny wzorowo zdany egzamin z dojrzałości i człowieczeństwa. W podzięce wychowawcy klas - Panie Ewa Polniak oraz Agnieszka Kapella - zaprosili swoich wychowanków na fortepianowy koncert w trzebiatowskim pałacu.


Tekst: Mariusz Rakoski

ZOBACZ GALERIĘ NA FB! Ostatnie posty              
bottom of page