top of page

Mistrz Świata, Mistrz Europy, Mistrz… Polski!


Nikodem Hapka (17 l.), uczeń klasy II w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, wywalczył tytuł Mistrza Polski w Mistrzostwach Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego. Zawody odbyły się 8-9 maja br. w Zalesiu (woj. lubelskie).


– Na piątkowym ważeniu wniosłem na wagę 83 kg, natomiast na pomoście stanąłem w niedzielę w konkurencji martwego ciągu. Niestety, pomimo ambitnego planu startowego, dobrego przygotowania oraz świeżości udało mi się zaliczyć tylko jedno z trzech podejść – 185 kg, dwa następne podejścia pod 200 kg niefortunnie spaliłem. Jednakże ten ciężar – 185 kg – okazał się wystarczający, żeby zwyciężyć w kategorii j16-17 do 90 kg – powiedział Nikodem.


Nikodem w październiku br. ukończy 18. rok życia, nie oznacza to jednak zmiany kategorii startowej. Kategoria junior obejmuje wiek 16-17 lat, 18-19 oraz 19-23.


Przypomnijmy, że Nikodem w marcu br. został Mistrzem Europy w martwym ciągu XPC Powerlifting European Championship 2021. Miesiąc później 17-latek z Sarbii (gmina Kołobrzeg) zdobył podwójne złoto na mistrzostwach świata w Pabianicach.


mr


TO RÓWNIEŻ POWINNO CIĘ ZAINTERSOWAĆ

Commentaires


 Ostatnie posty              
bottom of page