top of page

Matura tuż-tuż! Szczeciński Salon Maturzystów Perspektywy 2023


Dzisiaj, 7 września 2023 r., uczniowie klas IV a oraz IV b wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów – wydarzeniu, podczas którego to matura „spotyka się” ze studiami. Salon, jak co roku, odbył się w najważniejszym ośrodku akademickim w naszym regionie – na Uniwersytecie Szczecińskim.


Salon Maturzystów Perspektywy 2023 - Uniwersytet Szczeciński. Fot. LO Chrobry

Salon Maturzystów Perspektywy to świetna okazja dla uczniów klas czwartych do spotkania z ekspertami okręgowych komisji egzaminacyjnych, z nauczycielami akademickimi oraz pracownikami rekrutacji i studentami, z ekspertami rynku pracy czy edukatorami.


Salon Maturzystów każdego roku cieszy się wielkim zainteresowaniem młodzieży. Na zdjęciu klasa IV a. Fot.: LO Chrobry

Ideę Salonu Maturzystów najlepiej oddają słowa pomysłodawcy tego wydarzenia i prezesa Perspektywy Press, Waldemara Siwińskiego:


– Salon jak w soczewce skupia odpowiedzi na wszystkie potrzeby, pytania i wątpliwości maturzystów, ich rodziców i nauczycieli. To tu można czerpać najaktualniejsze informacje o egzaminach maturalnych z najbardziej kompetentnego źródła, czyli od znakomitej ekipy ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyposażeni w tę wiedzę maturzyści zwiększają swoje szanse na dobrze zdaną maturę, więc też szanse na dobre studia, o których – także na Salonie – mogą rozmawiać z przedstawicielami uczelni. To właśnie dlatego nazywamy salony miejscem spotkania matury ze studiami, a tłumy odwiedzających tę imprezę maturzystów i ich nauczycieli są najlepszym dowodem, jak to potrzebna inicjatywa.


Przed czwartoklasistami ważny i pracowity czas - egzaminy dojrzałości i świadomy wybór dalszej ścieżki kształcenia. Dzisiejsze spotkanie na Uniwersytecie Szczecińskim z pewnością przybliżyło naszych uczniów do maturalnego sukcesu i pomogło wybrać swoją edukacyjną przyszłość.

Comentarios


 Ostatnie posty              
bottom of page