top of page

London calling! Wycieczka - poznaj szczegóły

ZAPOWIEDŹ


Tradycją Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach jest organizowanie wycieczek edukacyjnych nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Na drodze do realizacji wyjazdów w ostatnich latach stanęła pandemia Covid-19. W nowym roku szkolnym młodzież będzie mogła znowu korzystać z tej formy uczenia się języków obcych. Jednak wyjazdy za granicę to nie tylko rozwijanie kompetencji językowych, ale również doświadczanie nowych kultur.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów nauczyciele języka angielskiego zorganizują wyjazd do Londynu. To nie pierwszy taki wyjazd młodzieży z gryfickiego liceum. Od wielu lat uczniowie „Chrobrego” szlifują język obcy i poznają zwyczaje panujące w Anglii. Jest to możliwe dzięki zakwaterowaniu u rodzin. Londyn to miasto, w którym nie można się nudzić. Podczas tygodniowego pobytu młodzież zwiedzi m.in. Tower of London, st. Paul’s Cathedral oraz Muzeum Historii Naturalnej. Zobaczą słynną wieżę zegarową Big Ben i Pałac Buckingham. Nie lada atrakcją będzie rejs po Tamizie oraz przejażdżka kołem widokowym London Eye. Stałym punktem programu jest również poznawanie kultury kulinarnej i smaków Zjednoczonego Królestwa. W trakcie pobytu uczniowie wykonają praktyczne zadania językowe.


Do Wielkiej Brytanii (w programie również zwiedzanie Oxfordu) uczniowie wybiorą się w czasie ferii zimowych. Zachęcamy wszystkich do kontaktu z panią Elżbietą Prokop.


Mariusz Rakoski/Elżbieta Prokop


Zapoznaj się z program wycieczki! KLIKNIJ

Comments


 Ostatnie posty              
bottom of page