top of page

Kolejna międzynarodowa wymiana w „Chrobrym”!


Z przyjemnością informujemy, że Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach nawiązało kolejną międzynarodową współpracę – tym razem ze Słowacją. Wymiana zostanie zorganizowana dzięki wsparciu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.


W marcu br. „Chrobry” aplikował do programu minigrantów „Generacja V4” na organizację krótkoterminowych wyjazdów młodzieży. O wsparcie ubiegło się 161 szkół z krajów Grupy Wyszehradzkiej, z czego grant otrzymało 39 szkół, w tym gryfickie liceum.
Tematem projekt „Human Rights Matter!” są prawa człowieka. Cele projektu koncentrują się na zwiększeniu kompetencji obywatelskich uczniów, podnoszeniu świadomości znaczenia przestrzegania praw człowieka, rozwijanie umiejętności językowych i interpersonalnych uczniów oraz promowanie interakcji międzykulturowych.


W ramach projektu zaplanowano dwie wymiany uczniowskie. Już w czerwcu gryfickie liceum będzie gościło trzynaścioro uczniów i dwoje nauczycieli z Gymnázium Komenského z Trebišov. Podczas sześciodniowej wymiany uczniowie wezmą udział w warsztatach, w debacie oksfordzkiej i okrągłego stołu na temat łamania i ochrony praw człowieka. Młodzież przygotuje podcasty, plakaty i zdjęcia oraz zorganizuje otwarty happening dla lokalnej społeczności. Nie zabranie zwiedzania Gryfic, wyjazdu nad morze oraz wizyty Szczecinie. Natomiast uczestnicy programu z „Chrobrego” wyjadą do Słowacji z rewizytą w połowie września 2024.


Udział w projekcie pozwoli młodym ludziom lepiej zrozumieć zagadnienia związane z prawami człowieka oraz znaczenie aktywności obywatelskiej. Wydarzenie będzie z pewnością niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Międzynarodowe wymiany to interesująca forma uczenia się, która przynosi wiele korzyści. Dzięki nim młodzi ludzie łamią stereotypy, uczą się tolerancji, języków obcych, otwierają się na świat, a przede wszystkim poznają się i nawiązują przyjaźnie.

Comments


 Ostatnie posty              
bottom of page