top of page

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 - za nami! [ARTYKUŁ]


„Zawsze idź przez życie tak, jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie” - słowa te nieuchronnie przywołują na myśl rozpoczęcie nowego roku szkolnego, a jednocześnie uświadamiają nam, że życie samo w sobie jest szkołą, która nieustannie kształci i rozwija kompetencje uczniów.


W wyznaczonych salach wychowawcy przywitali swoich podopiecznych, szczegółowo omówili zasady bezpieczeństwa oraz organizację roku szkolnego. W klasach pierwszych nie mogło zabraknąć autoprezentacji. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich zainteresowaniach oraz ulubionych przedmiotach. Zapytani o motywy wyboru szkoły, wskazywali na rozwój umiejętności językowych (języka angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego), swoich pasji oraz na wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych (matur) uzyskiwane przez naszych abiturientów.


Uczniowie z wielkim entuzjazmem i radością rozpoczęli nowy rok szkolny. Fot.: M. Rakoski/LO Chrobry

Ubiegły rok był dla nas wszystkich – uczniów, nauczycieli, rodziców – ogromnym wyzwaniem. Przez większość czasu uczniowie nie mogli zasiadać w szkolnych ławkach i spotkać się z koleżankami, kolegami z klasy. Pandemia w ogromnym stopniu zmieniła otaczającą nas rzeczywistość. Nowy rok szkolny zaczynamy stacjonarnie. Przed uczniami nowe wyzwania, plany, marzenia. Zachęcamy do udziału w życiu naszej szkoły; w konkursach i olimpiadach, zawodach sportowych, akcjach charytatywnych, przynosząc tym samym dumę rodzicom oraz bliskim.


Uczniowie klas I w roku szkolnym 2021-2022. Fot.: M. Ćwielowska/LO Chrobry

Wszystkim uczniom życzymy zdrowia i pomyślności. Szczęśliwego nowego roku szkolnego!


mr

----------------------

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ


Narodowe czytanie „Moralności pani Dulskiej” - spotkajmy się na Placu Zwycięstwa w Gryficach!



Comentarios


 Ostatnie posty              
bottom of page