top of page

II edycja Akademii Młodego Prawnika z udziałem naszych uczniów!

Akademia Młodego Prawnika to nowatorski i innowacyjny projekt edukacyjny, którego organizatorem jest Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Jest on adresowany m.in. do uczniów liceów ogólnokształcących z województwa zachodniopomorskiego. Misją Akademii Młodego Prawnika jest popularyzowanie wiedzy prawnej wśród młodzieży, przede wszystkim poprzez wskazanie, że prawo towarzyszy każdej sferze naszego życia. Projekt zakłada także kształtowanie świadomości prawnej wśród najmłodszych.Celem Akademii Młodego Prawnika jest przekazanie uczniom szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego prawniczej wiedzy ogólnej oraz specjalistycznej, w ujęciu zarówno teoretycznym, jak i praktycznym. Ponadto celem jest również rozwijanie zainteresowań własnych uczniów, głównie z zakresu nauk prawnych. W formule cyklicznych spotkań, odbywających się od marca do czerwca 2023 r., specjaliści i praktycy przeprowadzą dzieci i młodzież przez wiele ważnych i interesujących zagadnień, odpowiadając wspólnie z nimi na pytania: jak?, po co? i dlaczego?
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wezmą udział w Akademii również w tej edycji. Do udziału w programie zakwalifikowali się: Martyna Patek (1a), Natalia Pieniek (1d), Maciej Szczęsny (3c), Weronika Szmyt (1a). Gratulujemy!


Poniżej załączamy harmonogram oraz regulamin Akademii:Comments


 Ostatnie posty              
bottom of page