top of page

Drużyna Lex Chrobry w finale Europejskiej Ligi Sądowej!

Z dumą informujemy, że drużyna Lex Chrobry – w składzie Maja Kaczorowska, Iga Janowska i Oliwia Górecka –  awansowała do finału ogólnopolskiego konkursu Europejska Liga Sądowa!
Półfinał Europejskiej Ligi Sądowej odbył się 8 stycznia br. W łódzkim Centrum Nauki i Techniki drużyna „Lex Chrobry” przystąpiła do rozgrywki o finał. W ramach półfinału uczestnicy wzięli udział w symulacjach rozpraw przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Rozgrywki między drużynami wyłoniły finalistów. W pierwszej rundzie wyłonionych zostało osiem drużyn. W kolejnej rundzie wyłonione drużyny rozegrały kolejną rundę rozpraw. Cztery zwycięskie zespoły przeszły do następnego etapu – finału.
– Gdy dowiedziałam się o tym projekcie, zależało mi, aby wziąć w nim udział i wypaść jak najlepiej. Jednak nie spodziewałam się, że przejdziemy do półfinału. Dzięki naszemu zaangażowaniu – udało nam się! Lex Choroby nie osiada na laurach i razem przygotowujemy się do symulacji rozprawy przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Celujemy w wygraną! - powiedziała M. Kaczorowska.


W liście od organizatora konkursu – Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy – możemy przeczytać: Jesteśmy pod wrażeniem Waszego zaangażowania, pasji, kreatywności, profesjonalizmu i wysiłku, który włożyliście w przygotowanie swoich wystąpień podczas symulacji rozpraw przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Ponadto poznanie Was osobiście było dla nas niezwykle inspirujące i już nie możemy doczekać się kolejnych okazji do rozmów z Wami.


Finał Europejskiej Ligi Sądowej odbędzie się 12 marca 2024 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

 

Comentários


 Ostatnie posty              
bottom of page