top of page

Długo wyczekiwany powrót do szkoły!

Wycieczki są nieodłącznym elementem w procesie edukacyjnym, wychowawczym oraz integracyjnym każdej szkoły. Z uwagi na pandemię i wprowadzone obostrzenia realizacja klasowych wyjazdów była niemożliwa. Po powrocie do szkoły (17 maja br.), mając na uwadze zdrowie psychofizyczne młodzieży (ułatwienie im adaptacji w przestrzeni szkolnej i grupie rówieśniczej), organizacja wyjazdów odgrywa dzisiaj ważną rolę. Młodzież „Chrobrego” w okresie nauczania hybrydowego (17-29.05.2021 r.) nie tylko zwiedziła ciekawe zakątki naszego regionu, ale także brała udział w nietypowych lekcjach na świeżym powietrzu.

Wycieczki to nieodłączny element w procesie integracyjnym i edukacyjnym każdej szkoły

Klasa IIb pierwszą lekcję geografii po powrocie do szkoły spędziła właśnie poza murami szkoły i z dala od ławek szkolnych. W ramach tematu – „Rega na tle innych rzek polskich” – uczniowie przedstawili charakterystykę fizyczno-geograficzną tego cieku wodnego. Obserwowali kształt koryta, przebieg nurtu, zróżnicowanie głębokości, efekty erozji bocznej oraz faunę i florę w obrębie rzeki. Podobne lekcje na świeżym powietrzu zostały przeprowadzone m.in. z biologii czy języka polskiego (młodzież opracowała drzewko decyzyjne do „Lalki” Bolesława Prusa na szkolnym dziedzińcu). Oczywiście nie mogło zabraknąć wyjazdów!

Klasa IIa w Wolińskim Parku Narodowym, maj 2021

Uczniowie klasy IIa zwiedzili Woliński Park Narodowy oraz Muzeum Przyrody w Międzyzdrojach, natomiast klas IIg oraz Ic wzięli udział we wspaniałej przygodzie w Chełmie Gryfickim (przysiółek wsi Włodarka). Na poligonie Kajtur Event młodzi – pod czujnym okiem instruktorów – wykonywali zadania, które wymagały sprawności ruchowej i intelektualnej. Aby osiągnąć sukces potrzebna była – przede wszystkim! –umiejętność pracy w grupie i solidarność. Trzeba było pokonać swoje słabości i uwierzyć w siebie, by wykonać zadanie, ale z ogromnym wsparciem drużyny wszystko było możliwe. Uczniowie, zmęczeni i szczęśliwi, zakończyli wyjazd ogniskiem.

Po wyczerpujących zadaniach na poligonie czas na chwilę wytchnienia przy ognisku (klasa IIg)
Comments


 Ostatnie posty              
bottom of page