top of page

Akcja integracja w Szczecinie. Pierwsza wycieczka pierwszoklasistów [INFORMACJA]


Uczniowie klas I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach integrowali się – 23 września br. – w Szczecinie. Młodzież zacieśniała swoje relacje w szczecińskiej kręgielni – MK Bowling. Gra w kręgle okazała się świetną formą sportowej rywalizacji i sprawiła wiele frajdy uczestnikom zabawy.


Uczniowie klasy Ib zintegrowani i gotowi do działania. Fot.: M. Rakoski/LO Chrobry

Kolejnym punktem programu był seans filmowy w Multikinie – uczniowie obejrzeli film „Mistrz” w reż. Macieja Barczewskiego. Obraz inspirowany jest prawdziwą historią Tadeusza Pietrzykowskiego, więźnia Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz Birkenau, który bierze udział w walkach na ringu, żeby przetrwać w obozowej rzeczywistości. „Mistrz” nie jest zwykłym filmem biograficznym. To uniwersalny obraz o sile ludzkiej woli, opowieść o nadziei i harcie ducha w czasach apokalipsy spełnionej.


Uczniowie klasy Ia na wyjeździe integracyjnym w Szczecinie. Fot.: M. Rakoski/LO Chrobry


Film wywarł wielkie wrażenie na młodych odbiorcach: – Bardzo dobry film, zrobiony na wysokim poziomie. Nigdy wcześniej nie słyszałem o Pietrzykowskim. Świetna lekcja historii – powiedział Tomek, uczeń klasy Ib.

Pierwszoklasiści w pełni zintegrowani wrócili do swoich domów po dniu pełnym wrażeń, ale i głębokich, ciekawych refleksji. Kręgielnia okazała się strzałem w dziesiątkę, a wyświetlany film - „Mistrz” – doprowadził do wzruszeń naszych licealistów. Pierwsza wycieczka świeżaków „Chrobrego” zakończona sukcesem.

mr


Gra w kręgle sprawiła wiele frajdy uczestnikom wyjazdu. Fot.: M. Rakoski/LO Chrobry

Comments


 Ostatnie posty              
bottom of page