Erasmus Plus ponownie w „Chrobrym”! [ARTYKUŁ]

28/08/2020

Kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie różnorodnych form współpracy międzynarodowej skłoniło nas do wzięcia udziału w konkursie wniosków w ramach programu Erasmus +. Wspólnie ze szkołami z Macedonii Północnej, Bułgarii i Włoch przygotowaliśmy projekt „Wake up your school – become an active citizen!”, którego celem jest rozwój kompetencji obywatelskich uczniów i zwiększenie ich udziału w życiu szkoły i lokalnej społeczności. Z dumą informujemy, że projekt uzyskał akceptację i będzie realizowany w latach 2020-2022! 

 

 

Chcemy zachęcać, wzmacniać i zwiększać aktywny udział uczniów w życiu społecznym, wspierać ich w stawaniu się aktywnymi obywatelami oraz rozwijać aktywne i odpowiedzialne obywatelstwo europejskie oparte na wspólnych wartościach.

 

Projekt zakłada realizację działań w trzech obszarach:  uczestnictwo w życiu demokratycznym, dziedzictwo kulturowe i sport. Wspólnie z kolegami z partnerskich szkół uczniowie wezmą udział w wielu ciekawych zajęciach. Oto niektóre z nich: zwiedzanie siedzib parlamentów  w Sofii, Skopje i Warszawie, spotkania z parlamentarzystami, lokalnymi politykami i przedstawicielami organizacji pozarządowych, udział w debatach i dyskusjach okrągłego stołu, zorganizowanie wyborów do samorządu szkolnego, współpraca z organizacjami wolontariackimi. Nie zabraknie wycieczek, których celem będzie poznanie krajów partnerskich. Uczniowie spędzą czas nad Jeziorem Ochrydzkim, odwiedzą Monastyr Rylski i bułgarskie góry, zwiedzą Sofię, Skopje,  Warszawę i Rzym. Uczniowie  wezmą też udział w zajęciach teatralnych, warsztatach z psychologiem i zajęciach sportowych. Będą pisać artykuły, przygotują gazetkę online, kręcić filmy, przeprowadzać i analizować sondaże.

 

Udział w projekcie będzie dla uczniów szansą zawiązania nowych przyjaźni, poznania innych kultur, rozwijania umiejętności, ćwiczenia znajomości języka angielskiego, a przede wszystkim szansą na przeżycie niezwykłej przygody. O tym, że tak jest przekonało się wielu uczniów szkoły, którzy wzięli udział w projektach międzynarodowych w poprzednich latach. 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Like
Please reload

Ostatnie posty

September 30, 2020

Please reload

Archiwum
Please reload

Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon
  • Flickr Social Icon
  • YouTube Social  Icon
rodo.jpg