top of page

Bezpieczne wakacje 2020 [PORADNIK]

Wakacje to długo oczekiwany moment. Czas wytchnienia od systematycznej pracy, relaksu, ale również okres, kiedy nawiązujemy ciekawe znajomości oraz poznajemy nowe miejsca. Każdy z nas ma swój sposób na wakacje, jednak pamiętajmy o bezpieczeństwie i zachowaniu ostrożności.


Policjanci o bezpieczeństwie nad wodą, w drodze oraz w sieci. Obejrzyj film!

Wakacje to – niestety! – również sezon dla oszustów. Komedia Powiatowa Policji w Gryficach ostrzega przed nieuczciwymi ofertami internetowymi. Uważajmy na reklamy i tak zwane superokazje (np. telefony za 1 zł). Biuro dw. z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji oraz NASK (Państwowy Instytut Badawczy ) we współpracy z Europolem podkreślają, że oszustwa wakacyjne to wielki biznes dla wyłudzaczy. Kliknij poniższą grafikę i przejdź na stronę internetową Komedy Powiatowej Policji w Gryficach, aby zapoznać się ze wskazówkami i uniknąć oszustwa wakacyjnego:


O bezpieczeństwie podczas wakacji przeczytacie również na stronie LibrusRodzina. Portal przypomina m.in. o numerach alarmowych: Zawsze miejmy w telefonie zapisane numery alarmowe, a także w odpowiedni sposób zapisane numery bliskich osób. Przed imieniem bliskiej osoby powinno znaleźć się słowo „ICE”. Jest to znak dla ratowników medycznych, kogo poinformować w razie wypadku. Kliknij, aby zapoznać się z artykułem.


Pamiętaj! Zachowaj szczególną ostrożność w związku z sytuacją epidemiczną w kraju. Stosuj się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia: kliknij.


WYMARZONYCH I BEZPIECZNYCH WEAKACJI!

Do zobaczenia we wrześniu :)

 Ostatnie posty              
bottom of page