top of page

Hybrydowe zakończenie roku szkolnego 2019-2020 [ARTYKUŁ]


Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach rozpoczęli wakacje. Kto by pomyślał na początku marca, że tegoroczne zakończenie roku szkolnego będzie wyglądać zupełnie inaczej z uwagi na zawieszenie zajęć edukacyjnych w szkołach. Jednak sytuacja epidemiczna w kraju nie odebrała naszym uczniom tego dnia. Młodzież mogła osobiście odebrać świadectwa (oczywiście z zachowaniem właściwych środków ostrożności i bezpieczeństwa), a uczniowie klasy Id zadbali, aby utrzymać podniosły nastrój uroczystości, którą przenieśli do świata wirtualnego – na facebookowy fanpage liceum.Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego – Pani Jolanta Folwarska zwróciła się do uczniów w formie oryginalnej pocztówki opublikowanej na Facebooku szkoły. Oprócz życzeń nie zabrakło listów gratulacyjnych czy dyplomów uznania m.in. za wysokie wyniki w nauce czy stuprocentową frekwencję. Każdego roku społeczność „Chrobrego” nagradza również „Przyjaciela Szkoły”. W tym roku ten honorowy tytuł otrzymał Pan Krzysztof Wigurski. W specjalnym podziękowaniu Dyrektor szkoły – Pani Jolanta Folwarska – napisała m.in.: „[…] za wsparcie szkolnych inicjatyw oraz dobre serce otwarte dla tych, którzy potrzebują pomocy. Dziękujemy za współpracę oraz bezinteresowną chęć czynienia dobra”.Szczególnie wyczekiwanym momentem było ogłoszenie Prymusa Szkoły. W tym roku Rada Pedagogiczna Liceum przyznała tytuł Prymusa Szkoły w roku szkolnym 2019-2020 Milenie Folwarskiej, która uzyskała średnią ocen 5,8 oraz wzorowe zachowanie. Jako kandydatów do otrzymania Stypendium Prezesa Rady Ministrów Rada wytypowała Milenę Folwarską oraz Wiktora Markiewicza.


Wirtualną część zakończenia roku szkolnego uatrakcyjniły przygotowane przez uczniów klasy Id specjalne materiały – filmiki z podsumowaniem roku szkolnego oraz z życzeniami; natomiast z podcastu „Rok w liczbach” dowiedzieliśmy się m.in., że uczniowie spędzili w ławkach szkolnych 113 dni, wybrali się na 19 wycieczek czy odbyli ponad 1400 lekcji online.


To było nietypowe, wyjątkowe i ciekawe zakończenie roku szkolnego 2019-2020. Życzymy Wam wymarzonych, bezpiecznych wakacji!


Więcej informacji i zdjęć na Fb szkoły. Zapraszamy! Ostatnie posty              
bottom of page