„Cały Twój”. 100. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Uczniowie czytają wiersze wielkiego Polaka [FILM]

18/05/2020

Jan Paweł II to postać niepodważalnie wyjątkowa w polskiej historii. Zwykły młody chłopak – Karol Wojtyła (dla przyjaciół Lolek), urodzony w Wadowicach 18 maja 1920 roku, dzięki odkryciu swojego powołania i aktywnym działaniom na rzecz drugiego człowieka stał się niezwykłym dorosłym.

 

 

Zanim Karol Wojtyła został wybrany na następcę św. Piotra (a stało się to, przypomnijmy, 17 października 1978 roku), to jeszcze jako biskup całą swoją posługę i siebie zawierzył Matce Bożej. W zawołaniu „Totus Tuus” („Cały Twój”) zawiera się esencja misji i altruistycznych, pokornych postaw wobec świata i człowieka. Jako biskup zajmował się nie tylko flagowymi obowiązkami (np. udzielania sakramentów bierzmowania). Szczególnie troszczył się o duszpasterstwo młodzieży. To młodzież była „solą ziemi i światłością światła” – była nadzieją dla Kościoła, Ojczyzny (jej wolności i solidarności) oraz świata.

 

W 2020 r. mija 100. rocznica urodzin Papieża Polaka. Dziś młodzi nie spotykają się już z Janem Pawłem II pod oknem papieskim na wieczornych rozmowach. Nie spotkają się na Światowych Dniach Młodzieży, ani też na placu św. Piotra podczas audiencji czy modlitwy Anioł Pański – wciąż jednak mogą czerpać z mądrości papieża Polaka. Święty Jan Paweł II był nie tylko papieżem, ale również filozofem, aktorem czy poetą. Młodzież „Chrobrego” upamiętniła wielkiego Polaka wybranymi wierszami papieża: utwory, które w okresie burzy niosą nadzieję na lepsze jutro!

 

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Like
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon
  • Flickr Social Icon
  • YouTube Social  Icon
rodo.jpg