top of page

Zakończenie roku szkolnego 2019-2020 klas maturalnych


Zakończenie roku szkolnego w klasach maturalnych za nami. Każdego roku wydarzeniu towarzyszą podniosłe i wzruszające chwile. Społeczność szkolna oraz zaproszeni goście wspólnie celebrują sukces trzecioklasistów. Niestety, z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju i zawieszenie zajęć w szkole tradycyjna akademia nie mogła się odbyć. Jednak pozytywnych emocji oraz wzniosłych chwil nie zabrakło!


Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach – Pani Jolanta Folwarska skierowała okolicznościowi List do tegorocznych Abiturientów: „O ile wiadome było, że w 75. roku istnienia Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach powiększy się grono zacnych Absolwentów, o tyle nikt nie śmiał nawet pomyśleć, że w dniu zakończenia trzyletniej nauki w liceum Absolwent 2020 będzie spędzał czas w domu przed komputerem”. W Liście Pani Dyrektor Jolanta Folwarska skierowała do Abiturientów wyjątkowe słowa i złożyła najserdeczniejsze życzenia: „Pokładam w Was wielką nadzieję, jesteście naszą przyszłością, to do WAS NALEŻY ŚWIAT, ale jak zauważył A. Camus: Przyszłość będzie szczodra jedynie wtedy, gdy wszystko ofiarujecie rzeczywistości”. W dalszej części Listu Pani Dyrektor napisała: „Gratuluję Wam sukcesów i rozwoju. Dziękuję za spotkanie na wspólnej drodze. Jeszcze tylko wspólny egzamin maturalny i… nasze drogi się rozejdą. Idźcie i pamiętajcie, aby – pisząc swoją historię życia – nie pozwolić innym na trzymanie pióra!”.

PRZECZYTAJ CAŁY LISTNieodłącznym punktem programu akademii zakończenia roku szkolnego są wzruszające wspomnienia. I tym razem ich nie zabrakło! Wychowawcy klas trzecich przygotowali wyjątkową prezentację, na której uchwycili najciekawsze, najpiękniejsze momenty z życia klas na przestrzeni trzech lat. Wspólne wycieczki, integrujące zabawy i spotkania, zawiązywanie nowych przyjaźni oraz zdobywanie wiedzy w oryginalny, niekonwencjonalny sposób – wszystko to (i wiele, wiele więcej, bowiem trudno czasami opisać niepowtarzalne chwile) zostało zobrazowane archiwalnymi zdjęciami. Te momenty na długo pozostaną w naszej pamięci, w naszych sercach!

Domeną każdej ceremonii zakończenia roku szkolnego są dyplomy. Ich również nie zabrakło.


Dyplomy Uznania za wybitne osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali: Dominik Balcerzak, Mateusz Balonis, Edyta Bielska, Alicja Brzózka, Adrianna Bujnowska, Klaudia Kaczmarek, Wojciech Kępiński, Oliwia Krasińska, Hubert Maczyszyn, Magdalena Martynko, Klaudia Mróz, Jakub Ogrodowczyk, Justyna Ostapiuk, Hubert Paprocki, Klaudia Roszkowska, Monika Spietelun, Julia Włodarczyk i Oliwia Żądło.Tytuł Prymusa – Absolwenta Szkoły otrzymał Bartłomiej Pachocki. Pasjonat tańców ludowych, laureat licznych konkursów wiedzy pożarniczej, społecznik i oddany przyjaciel szkoły. Bartłomiej uzyskał średnią 5,5 oraz wzorowe zachowanie!Dyplomy Uznania otrzymały również Sara Karcz (za 100 proc. frekwencję na zajęciach szkolnych w trakcie trzech lat nauki) oraz Rozalia Olszewska (za 100 proc. frekwencję na zajęciach szkolnych w roku szkolnym 2019-2020).
Częścią społeczności szkolnej są również Rodzice. Podziękowania za zaangażowanie, znakomitą atmosferę wspólnych działań na rzecz szkoły oraz za wspomaganie organizacji życia klasowego otrzymali: Państwo Małgorzata i Jarosław Bugowscy, Pani Anna Jędzura, Pani Joanna Oksiejuk, Pani Barbara Olszewska, Pani Małgorzata Palica, Pani Aneta Paprocka, Pan Janusz Piskorowski, Pani Jolanta Przęczek, Pani Wioleta Spadło i Pani Beata Włodarczyk.


Najlepsze życzenia Maturzystom złożyli także nauczyciele oraz koledzy i koleżanki Abiturientów z młodszych klas. Ostatnie posty              
bottom of page