top of page

V Regionalny Konkurs Ortograficzny. Co zrobić, by wziąć udział w Konkursie?


Już 27 lutego br. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach zorganizuje V REGIONALNY KONKURS ORTOGRAFICZNY – „Wokół noblistów polskich”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klas IV-VI oraz VII-VIII) oraz ponadpodstawowych. Uczniowie w poszczególnych kategoriach zmierzą się z polską ortografią i zawalczą o tytuł Mistrza Ortografii.


Z każdym rokiem wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie stają w szranki konkursowe, co jest świadectwem, że polska ortografia nie jest im obojętna. Tegoroczna edycja konkursu stanęła pod znakiem osiągnięć polskich laureatów Nobla w dziedzinie literatury. Konkurs propaguje nie tylko poprawną polszczyznę, ale i popularyzuje literaturę polską.


Tegoroczną edycję Konkursu uświetnią konwersatoria oraz warsztaty artystyczno-medialne, których celem będzie przybliżenie sylwetek polskich noblistów w dziedzinie literatury. Będzie to zatem święto i języka polskiego, i literatów polskich.


Co zrobić, by wziąć udział w konkursie? Prosimy zapoznać się z poniższymi artykułami i dokumentami:

data:image/gnullnullif;base64,R0lGODlhAQABAPABAP///wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==

 Ostatnie posty              
bottom of page