top of page

Bądź dobry, idź! „Chrobry” pomaga potrzebującym


Po raz kolejny uczniowie „Chrobrego” okazali wielkie serce! Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia młodzież połączyła siły specjalnie dla mieszkańców Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Gryficach. W trakcie kilku dni uczniowie zebrali produkty spożywcze oraz środki codziennego użytku – środki higieny i czystości – oraz odzież czy koce. Zbiórka przerosła nasze oczekiwania!

Uczniowie po raz kolejny dali świadectwo wrażliwości i wspaniałomyślności. Chwilom radosnego, świątecznego uniesienia towarzyszyła również zaduma nad ludzkim losem. Wizyta w Schronisku była również lekcją profilaktyki. Mieszkańcy placówki opowiedzieli o swoim zawiłym losie. Młodzież w ciszy wsłuchiwała się w głosy mieszkańców. Historie napisane przez życie jednych wzruszyły, drugich skłoniły do głębokiej refleksji.

– Dzięki temu spotkaniu spojrzeliśmy na zjawisko bezdomności z innej perspektywy. Mimo różnych przeciwności losu, osobistych dramatów, mieszkańcy Schroniska znaleźli w sobie nadzieję i zawalczyli o godny byt – dzieliła się swoimi refleksjami młodzież.

To nie pierwsza i nie ostatnia akcja charytatywna społeczności „Chrobrego”. Młodzież przygotowuje akcję „Świątecznej Paczki”.

Bądź dobry, idź!


 Ostatnie posty              
bottom of page