top of page

Zintegrowani. Biwak integracyjny 2019 za nami!

Otrzęsiny klas pierwszych na stałe wpisały się w kalendarz najważniejszych wydarzeń Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach. Tegoroczny biwak odbył się w terminie 19-20.09 w Rogowie.

Pierwszoklasiści przygotowywali się do otrzęsin przez kilka dni – w połowie września tak zwane trójki klasowe rozlosowały zadania. Najwięcej emocji wywołała konkurencja „Twoja twarz brzmi znajomo”. Uczniowie ćwiczyli – do wylosowanej piosenki – choreografię i pracowali nad rekwizytami i odpowiednim strojem. Tegoroczne zadania zostały podzielone na dwie kategorie: artystyczną i sportową (np. slalom z piłką, przysiady z całą klasą czy rzut jajkiem). Z każdym dniem wśród uczniów można było zauważyć wzrost napięcia, wszystkie klasy zakasały rękawy, by stanąć na najwyższym podium otrzęsin, a organizatorzy trzymali mocno kciuki za ładną, słoneczną pogodę.

W dniu wyjazdu do Rogowa uczestnicy mogli odetchnąć z ulgą – słoneczna pogoda zapowiadała świetną zabawę i rywalizację. Już na dziedzińcu szkoły, podczas zbiórki, młodzież zaakcentowała swoją obecność transparentami i bardzo dobrym nastrojem.

Zanim pierwszoklasiści wzięli udział w otrzęsinach, przeszli barwnym i głośnym korowodem na plażę w Rogowie. Najwięcej pozytywnych emocji wzbudziła – co było do przewidzenia – konkurencja „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wszystkie klasy wykazały się kreatywnością i oryginalnymi pomysłami na twórcze i artystyczne interpretacje wylosowanych piosenek. Nie zabrakło również ciekawych prezentacji klasowych do wylosowanych haseł (np. „bogowie greccy”, „wikingowie” czy „piraci”). Jednak biwak integracyjny to nie tylko zabawa i rozrywka. Uczniowie sprawdzili swoją kondycję fizyczną oraz wiedzę o szkole. Dreszczyk emocji można było poczuć przy pytaniu „Ile dziewcząt jest w klasach pierwszych?”. Ku zaskoczeniu wszystkich uczestników, uczeń klasy Ig odpowiedział niemal bezbłędnie – 131.

Wieczorem, po wyczerpujących konkurencjach, młodzież spotkała się przy ognisku i wzięła udział w dyskotece, podczas której klasa IIe ogłosiła wyniki tegorocznych otrzęsin: I miejsce zajęła klasa Ig, na drugim uplasowała się Id, a na trzecim – If.

W otrzęsinach wzięło udział około 200 pierwszoklasistów: klasy po szkole podstawowej (Ia, Ib, Ic i Id) oraz po gimnazjum (Ie, If i Ig).

Podczas drugiego dnia biwaku, w trakcie prezentacji prac warsztatowych, mogliśmy usłyszeć: „niech nikt nie czuje się przegranym, wszyscy jesteśmy zwycięzcami”: – Jestem bardzo zadowolona z biwaku, poznałam bliżej nie tylko swoich rówieśników, ale siebie, swoje możliwości i umiejętności” – powiedziała nam uczennica klasy pierwszej.


Więcej zdjęć na Facebooku Ostatnie posty              
bottom of page