top of page

Wycieczka do Madrytu 2018

W październiku, po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w edukacyjnej wycieczce do Madrytu organizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji, Młodzieży i Sportu w Hiszpanii.

Była to niezapomniana podróż, pełna wrażeń i emocji. Mogliśmy cofnąć się w czasie, podziwiając m.in. Akwedukt w Segowii, świadectwo rzymskiej obecności na Półwyspie Iberyjskim, XV- wieczną fortecę Castillo de Manzanares el Real, renesansowy zespół pałacowo- klasztorno- biblioteczny w San Lorenzo de el Escorial, gdzie pochowano niemal wszystkich królów Hiszpanii, barokowy Pałac Królewski , Teatr Królewski oraz mauzoleum ofiar wojny domowej (wykute w skale w górach Guadarrama), El Valle de los Caidos.

Podziwialiśmy dzieła wybitnych artystów w muzeum Reina de Sofia, Prado oraz odwiedziliśmy miejsce, w którym mieszkał przedstawiciel Złotego Wieku, Felix Lope de Vega y Carpio, twórca dramatu narodowego i utworów takich jak: "Owcze źródło", czy " Pies ogrodnika".

Bardzo pozytywnie wspominamy warsztaty literackie i kulinarne, które w praktyczny sposób pozwoliły nam zaznajomić się z kulturą i zwyczajami Hiszpan.

Z pewnością długo będziemy wspominać ten wyjazd.

 Ostatnie posty              
bottom of page