top of page

Wystawa Erasmus Plus – trzy lata partnerstwa i sukcesywnej współpracy

Uroczyste zakończenie projektu Erasmus+ „Ostatnia szansa – zachowanie bioróżnorodności dla następnych pokoleń” oraz ostatniej mobilności w Polsce odbyło się 20 kwietnia br. Z tej okazji uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach przygotowali wystawę na temat trzyletniego uczestnictwa szkoły w projekcie. Gryfickie liceum było koordynatorem projektu i sukcesywnie współpracowało ze szkołami z Hiszpanii, Rumunii, Włoch i Turcji.


Wystawa prezentowała dokumentację fotograficzną z przebiegu mobilności do krajów partnerskich. Z efektami udziału w programie Erasmus+ mogli zapoznać się mieszkańcy regionu. Prace młodzieży można było obejrzeć w Gryfickim Domu Kultury, Trzebiatowskim Domu Kultury, Centrum Rozrywki Rodzinnej Kapitol w Gryficach oraz w „Chrobrym”. Zainteresowani zapoznali się z celami projektu, dostępne były także ulotki oraz plakaty prezentujące odwiedzane kraje. Goście mogli przyjrzeć się praktycznym aspektom przebiegu projektu, w tym, przede wszystkim, ocenić pracę i zaangażowanie uczniów uczestniczących w mobilności.


Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie także wśród uczniów naszego liceum. Wspólne oglądanie fotografii przywoływało pozytywne wspomnienia poprzednich uczestników. To także doskonała zachęta dla tych, którzy rozważają udział w programie Erasmus Plus.


 Ostatnie posty              
bottom of page