top of page

Dzień Patrona 2018


Obchody Dnia Patrona wpisały się na stałe w kalendarz najważniejszych wydarzeń z życia Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach, następnie uczniowie w kolorowym korowodzie przeszli ulicami naszego miasta. Licealiści po dotarciu na dziedziniec szkoły wzięli udział w różnych konkurencjach, takich jak: historyczny tor przeszkód, „Polszczyzna” czy test wiedzy o Bolesławie Chrobrym. Podczas uroczystości można było obejrzeć występ Zespołu Tańca Ludowego, który, jak zawsze, swoimi umiejętnościami zachwycił publiczność. Z kolei klasa IIa zaprezentowała belgijkę. Ostatnim punktem części rozrywkowej były potyczki sportowe na orliku, na którym odbyła się również bitwa na balony wypełnione wodą między nauczycielami a uczniami.

Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili m.in. przedstawiciele Związku Kombatantów Polskich i Byłych Więźniów Politycznych. Krystyna Górska – Prezes Związku Kombatantów – podziękowała dyrektorowi szkoły oraz całej społeczności szkolnej za pracę na rzecz poszanowania tradycji oraz wartości patriotycznych. Wdzięczność za sukcesywną współpracę wyraził również Kazimierz Sać, Starosta Powiatu Gryfickiego.

W potyczkach sportowo-historycznych zwyciężyła klasa IIb (klasa zdobyła m.in. najwięcej punktów w konkursie „Korona wszystkich koron” – król Tomasz Kupczyk zebrał ponad 1 100 reakcji na Facebooku). Na drugim miejscu uplasowała się klasa IIc, a na trzecim – IIa.

Tegoroczny Dzień Patrona obchodził swoje 10-lecie.


 Ostatnie posty              
bottom of page