top of page

Dzień Patrona Szkoły

Jak co roku o tej porze

gdy czerwcowy czas zawita

brać Chrobrego przystępuje

aby czcić Patrona swego!

Dzień Patrona wpisał się w tradycję naszej szkoły. W tym roku już po raz dziesiąty, młodzież naszego liceum wspólnie będzie świętować pamięć króla Bolesława Chrobrego.

Na poważnie: udziałem całej społeczności we mszy świętej odprawionej w kościele pod wezwaniem NMP; oraz na wesoło podczas zmagań konkursowych na terenie szkoły.

W poprzednich latach uczestnicy zabawy wykazywali się wiedzą historyczną o życiu i dokonaniach króla, pomysłowością w przygotowaniu strojów nawiązujących do epoki, umiejętnościami aktorskimi i krasomówczymi w prezentacji władcy. Każda klasa miała swoje pięć minut na pokazanie widzom tego, co sobą prezentują jako zespół klasowy. Jak to robili…popatrzcie…


 Ostatnie posty              
bottom of page