top of page

Klasa psychologiczna na finale wojewódzkiego konkursu „Nastoletnie samobójstwa – przymus czy wybór?

Samobójstwo to wciąż temat tabu. W Polsce codziennie niemal 15 osób podejmuje próbę samobójczą, 11 z nich skutecznie odbiera sobie życie. Młodzież z naszego Liceum apeluje, że warto wybrać życie. W tym celu stworzyli film profilaktyczny o tym samym tytule: „Wybierz życie”. Licealiści pokazują, że zawsze można szukać pomocy. Wskazują, jak wygląda system wsparcia dla osób będących w kryzysie. Głośno mówią o tym, że warto rozmawiać o swoich problemach z najbliższymi, przyjaciółmi, znajomymi ze szkoły, a nawet pedagogiem i psychologiem szkolnym.

Podczas finału zostały zaprezentowane filmy przygotowane przez młodzież ze szkół średnich z całego województwa, m.in. ze Szczecina, Koszalina, Dziwnowa, Dębna, Świdwina, Nowogardu. Niezwykle pouczający był także wykład funkcjonariusza z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, który przybliżył młodzieży statystyki dotyczące samobójstw w województwie zachodniopomorskim. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, Radio Szczecin, TVP 3 Szczecin, Kurier Szczeciński, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie, Teatr Lalek Pleciuga, Pallada Ubezpieczenia i wiele innych.

Nie da się ukryć, że uczniowie z klas psychologicznych, to wybitna i wrażliwa młodzież. Nie boją się jednak rozmawiać na trudne tematy, chętnie podejmują wyzwania, poszukują rozwiązań i dzielą się z innymi swoją wiedzą. Jesteśmy z Was dumni!


 Ostatnie posty              
bottom of page