top of page

Pierwszy dzień w Akhisar

Dzisiejszy dzień w Turcji rozpoczęliśmy od ceremonii powitania, podczas której mogliśmy usłyszeć hymn oraz utwór muzyki klasycznej zagrany na pianinie przez tutejszą uczennicę, a także zobaczyliśmy tradycyjne tańce narodowe Turcji.


Następnie obejrzeliśmy prezentacje o szkołach partnerskich i ich regionach, co zakończyło się zwiedzaniem szkoły goszczącej. W ramach ciekawostki powiemy, że szkoła w Akhisar ma m.in. salę telewizyjną dla uczniów i sklepik szkolny wraz z miejscami do siedzenia. Po przerwie na kawę, wysłuchaliśmy wykładu o alternatywnych źródłach energii i ich ważności w dzisiejszym świecie, prowadzonego przez dr hab. prof. Hayati Mamur z Uniwersytetu Celala Bayara.


Zostaliśmy również zaproszeni na spotkanie z władzami miasta, gdzie serdecznie powitał nas wiceprezydent miasta Akhisar Zafer Aşkın i wręczył nam symboliczne upominki, m.in. tureckie oliwki, mydełka z oliwek oraz album z atrakcjami turystycznymi okolicy.


Kolejnym punktem dzisiejszego dnia była wizyta w muzeum Thyateira, gdzie widzieliśmy elementy architektury starożytnego miasta w Lidii.Zintegrowaliśmy się ze wszystkimi uczestnikami podczas wspólnego obiadu w restauracji Egea. To miejsce to także muzeum, w którym znajdują się zabytkowe urządzenia do produkcji oliwy z oliwek.


 Ostatnie posty              
bottom of page