top of page

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2017

Dzisiaj, 13 listopada, odbyła się debata kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Gościem specjalnym wydarzenia był Starosta Powiatu Gryfkiego - Kazimierz Sać. Starosta chętnie skorzystał z zaproszenia i poprowadził panel dyskusyjny z pretendentami na funkcję Przewodniczącego. Wybory odbęda się już jutro, 14 listopada.

O stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ubiega się 14 osób: 1. z klasy Ia: Edyta Bielska oraz Maciej Sygdziak, 2. z klasy Ib: Julia Sikorska oraz Mateusz Balonis, 3. z klasy Ic: Dominik Balcerzak oraz Filip Lewicki, 4. z klasy Id: Zuzanna Przytocka, Arkadiusz Kolanica, Klaudia Schweitzer oraz Dominika Antoszuk, 5. z klasy Ie: Paula Słącz oraz Bartłomiej Pachocki, 6. z klasy IIb: Dawid Bodnar, 7. z klasy IIc: Ryszard Ruciński.

Starosta - w ramach wprowadzenia do debaty - podzielił się własnymi refleksjami oraz spostrzeżeniami na temat odpowiedzialności wynikającej z tytułu sprawowania ważnych funkcji społeczno-obywatelskich. Dla kandydatów oraz wszystkich uczestników spotkania była to niewątpliwie cenna lekcja.

Kandydaci stanęli przed nie lada wyzwaniem. Pytania stawiane przez prowadzącego dyskusję były tylko pozornie proste, m. in.: "Dlaczego chciałbyś zostać przewodniczącym?", "Jaka jest Twoja największa zaleta oraz wada?" czy "Co wyróżnia Cię spośród innych kandydatów?". Niektórym uczniom - jak się okazało - udzielenie odpowiedzi nie przyszło tak łatwo.

Zgromadzona publiczność chętnie zadwała pytania swoim rówieśnikom, co stało się przyczynkiem do sprawdzenia umiejętności mediacji w praktyce. Starosta, zainspirowany pytaniem postawionym przez uczennicę, z łatwością odegrał rolę dyrektora szkoły, który stanowczo odmawia organizacji nocy filmowej w szkole. Z tak postawionym problemem musił zmierzyć się jeden z kandydatów; i wybrnął z tego zadania jak urodzony przewodniczący społeczności szkolnej.

Dziękujemy Panu Staroście za przeprowadzenie tak interesującej debaty. Dzięki niej mieliśmy okazję bliżej poznać kandydatów, co z pewnością pomoże nam dokonać dobrego wyboru.

Zachęcamy wszystkich do głosowania na swoich faworytów. Każdy głos jest na wagę złota - to od was zależy, kto będzie reprezentował interesy społeczności uczniowskiej.


 Ostatnie posty              
bottom of page