top of page

W Sierra de Aracena y Picos de Aroche - mobilności w Hiszpanii ciąg dalszy

Dzisiaj rozpoczęliśmy kolejny dzień mobilności od wyjazdu autobusem w stronę gór Sierra de Aracena. Podczas podróży mieliśmy możliwość podziwiania różnorodności ekosystemów w centrum prowincji. Zatrzymaliśmy się w miejscowości Riotinto, gdzie widzieliśmy starą kopalnię odkrywkową Corta Antalya, obserwując degradację środowiska naturalnego w wyniku eksploatacji zasobów naturalnych. Zwróciliśmy uwagę na trzy wspaniałe przykłady bioróżnorodności w okolicy Riotinto: miasteczko Bellavista, największą w Europie kopalnię odkrywkową i zbiornik wodny przy zaporze z charakterystycznym kolorem wody pochodzącym od minerałów.

Następnym punktem dzisiejszej wycieczki edukacyjnej była wizyta w uroczej górskiej wiosce Linares de la Sierra, gdzie podziwialiśmy ornamenty roślinne będące formą zdobień budynków i ulic oraz poznaliśmy wiele interesujących faktów o faunie i florze charakterystycznej dla otaczających tę miejscowość gór. Mogliśmy zobaczyć wybrane gatunki podczas kilkumetrowej wędrówki szlakami górskimi.

Ostatnim przystankiem naszych warsztatów była Aracena, gdzie kosztowaliśmy różnych specjałów lokalnej kuchni, która bazuje na olbrzymiej bioróżnorodności gatunkowej tego regionu. O godzinie 17.00 weszliśmy do jaskini o nazwie Gruta de Las Marvillas, gdzie podziwialiśmy niesamowitą szatę naciekową stworzone przez naturę. Zakończeniem warsztatów był test sprawdzający nasza wiedzę zdobytą podczas wycieczki.

 Ostatnie posty              
bottom of page