top of page

Europejski Dzień Języków

Już od kilku lat organizowany jest w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

Tematem przewodnim tegorocznego święta był realizowany w naszej szkole Program Erasmus+. Program ten jest realizowany we współpracy ze szkołami z Rumunii, Włoch, Hiszpanii i Turcji. Każda z klas pierwszych przygotowała wspaniałą prezentację kultury i języka kraju, który bierze udział w programie. Podziwialiśmy fantastyczne pokazy tańców i piosenek. Później mogliśmy udać się w „podróż” do specjalnie udekorowanych sal lekcyjnych, w których czekały na gości liczne konkursy i quizy. Mogliśmy też nauczyć się podstawowych zwrotów w języku danego kraju i popróbować potraw.

Dzień Języków obcych, który celebrowaliśmy dzisiaj był jednocześnie konkursem. Jury przyznawało punkty w kategoriach: program artystyczny, wystrój klasy, kostiumy, pomysłowość oraz atrakcje dla gości.

Zwyciężyła klas Id, która prezentowała język i kulturę Turcji. To chyba dobra wróżba, gdyż następna mobilność Erasmusa odbędzie się właśnie w Turcji.

Gratulujemy klasie Id!


 Ostatnie posty              
bottom of page