top of page

1. miejsce w Polsce! Liga Sprawiedliwości 2023
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach – Iga Janowska, Franciszek Chyla, Mateusz Król raz Tomasz Skryplonek z klasy II b – po mistrzowsku rozwiązali zadanie dotyczące praw autorskich w 9. tygodniu zawodów Ligi Sprawiedliwości, uzyskując maksymalną liczbę punktów. Tym znakomitym wynikiem zespół „Chrobry i Sprawiedliwi” awansował do finału, w którym wywalczył… złoty medal!


Młodzież wykonywała zadania – dotyczące głównie prawa – już od marca. W czasie rywalizacji uczestnicy konkursu mierzyli się z pytaniami m.in. o zawód komornika i wszczęcie egzekucji komorniczej, wyłączenie sędziego, kupno ziemi i pozwolenie na budowę, odszkodowanie, zakładanie stowarzyszeń, różnice pomiędzy umową o pracę a umową zlecenie, zasady poprawnego cytowania i prawa autorskie w praktyce czy wniesienie kasacji i apelacji. Forma wykonania zadania wskazywana była przez organizatora konkursu. Zazwyczaj przeanalizowany problem uczniowie klasy IIb przedstawiali w formie literackiej, multimedialnej bądź plastycznej. Problematyka była różna i o różnym stopniu trudności. Często temat wydawał się prosty, wręcz banalny, ale skrywał pewne ukryte treści, dlatego każdy z opracowanych punktów był długo omawiany, tak, aby ukazać wszystkie niuanse problemu. 22 maja zespół zmierzył się z ostatnim, finałowym zadaniem. Uczniowie opracowali kolaż przedstawiający rozterki, a następnie działania prawne pomówionej lekarki. Praca zachwyciła członków jury – historyczny złoty medal powędrował do uczniów z „Chrobrego”.


Iga, Franciszek, Tomek i Mateusz z dumą prezentują finałową pracę

Na oficjalnej stronie konkursu przeczytamy, że głównym celem konkursu jest zaangażowanie młodych obywateli w tematykę prawną, która umożliwi im praktyczną naukę oraz wykształci w nich umiejętność pracy w zespole.Wyniki finału. Źródło: strona konkursuComments


 Ostatnie posty              
bottom of page