top of page

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Spotkanie w PSONI Gryfice

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie klas Ic, Ie, IIa oraz III b odwiedzili - w terminie 14-15.03.2024 - gryficki oddział PSONI (Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną). Pracownicy ośrodka na co dzień aktywizują społecznie podopiecznych i wspierają ich rodziny.
Młodzież poznała różne metody pracy, których celem jest wyrównywanie szans osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uczniowie klasy III b przedstawili krótką prezentację, pozwalającą zapoznać się z autyzmem oraz codziennością osób dotkniętych tym zaburzeniem. Po prezentacji odbyła się bardzo ciekawa część warsztatowa. Młodzież skorzystała ze sprzętu, który na co dzień pomaga osobom z niepełnosprawnością intelektualną.


– Spotkanie w PSONI było bardzo ciekawym i cennym doświadczeniem. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi mogliśmy wejść w świat osoby ze spektrum autyzmu, co znacznie przybliżyło nam temat związany ze spektrum autyzmu – powiedział nam Maksymilian, uczeń klasy III b.


Jeszcze raz dziękujemy za ciepłe przyjęcie oraz żywą lekcję o autyzmie i potrzebie akceptacji. Jednocześnie pracownikom PSONI składamy najlepsze życzenia - dużo cierpliwości, wytrwałości oraz niegasnącej wiary w słuszność swojej pracy. Natomiast głównym bohaterom święta życzymy, aby każdego dnia mogli liczyć na akceptację, zrozumienie i życzliwość drugiego człowieka!

Comments


 Ostatnie posty              
bottom of page